Oh my Hockey|16. apr 2024 o 06:30

Jediným skórujúcim Slovákom bol Erik Černák.

NEW YORK. Bobby Orr, Wayne Gretzky, Mario Lemieux a Connor McDavid. Takto vyzerá po pondelkovej noci zoznam hokejistov, ktorí v NHL pozbierali 100 asistencií v jednom ročníku.

Kapitán Edmontonu Oilers dokazuje, že patrí k legendám. Hráč so 100 asistenciami nehral v NHL od sezóny 1990/91.

McDavid dva zápasy pred koncom základnej časti pomohol svojmu tímu zdemolovať San Jose. "Olejári" vyhrali 9:2.

Míľnik pokoril v 36. minúte. To už Oilers strieľali deviaty gól. V prečíslení so Zachom Hymanom si počkal na správny moment a prihral mu puk presne na čepeľ.

McDavid na ľade málokedy ukazuje emócie, no po tomto góle mu tvár žiarila úsmevom. Hoci skóroval Hyman, pozornosť všetkých bola na McDavidovi, ktorý dokázal, čo len najväčší velikáni hokejovej histórie.

Druhá gólová radosť Černáka

Jediným bodujúcim Slovákom bol v noci na utorok Erik Černák. Zadák skóroval pri prehre Tampy Bay 2:4 s Buffalom.

Svoj druhý gól v sezóne strelil od modrej čiary. Keď dostal prihrávku od Paula, okamžite vypálil z prvej.

Košičan strávil na ľade 19 minút a 4 sekundy. Mal dve strely, rozdal tri bodyčeky a pridal blok.

Výdatne vyťažovaný v dôležitom zápase bol opäť Martin Fehérváry. Bol na ľade pri obidvoch góloch Washingtonu, ktorý zdolal Boston 2:0.

Fehérváry odohral 25 minút a 59 sekúnd, pripísal si dve plusky, šesť bodyčekov, strelu na bránku a blok.

Zvíťazili však aj konkurenti Caps v boji o poslednú postupovú pozíciu. Detroit, ktorý si ju pri rovnosti bodov s Washingtonom drží, zdolal Montreal a Pittsburgh, ktorý má o bod menej, vyhral doma s Nashvillom.

Postup do play-off si zaistili New York Islanders. Vyhrali v New Jersey 4:1. Šimon Nemec v poslednom dueli "diablov" v ročníku odohral 19 minút a 34 sekúnd, zaknihoval mínusku a strelecký pokus.

Montreal prehral v Detroite 4:5 po predĺžení. Hoci strelil slušný počet gólov, Juraj Slafkovský nebodoval. Na ľade strávil 20 minút a 28 sekúnd, zaznamenal dve strely a štyri bodyčeky.

NHL - základná časť - 16. apríl:

Detroit - Montreal 5:4pp (1:2, 1:2, 2:0 - 1:0)

Góly: 9. Compher (DeBrincat, Chiarot), 36. Compher (Perron, P. Kane), 51. DeBrincat (Gostisbehere, Määttä), 59. Raymond (Perron, Gostisbehere), 65. Raymond (Larkin, Gostisbehere) – 5. Gallagher (Hutson, Savard), 7. J. Barron (Jos. Anderson, J. Evans), 26. Harvey-Pinard (J. Evans, Kovacevic), 36. Gallagher (J. Evans)

Brankári: Lyon 17/21 - Montembeault 30/35

/Juraj Slafkovský (Montreal) odohral 20 minút a 28 sekúnd, zaznamenal dve strely a štyri bodyčeky/

New Jersey - NY Islanders 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 24. Meier (Bratt, Hischier) – 13. Pageau (Engvall, Lee), 17. Palmieri (Reilly, Nelson), 32. Nelson (Fasching, Palmieri), 47. MacLean (Lee, Engvall)

Brankári: Allen 15/19 - Varlamov 23/24

/Šimon Nemec (New Jersey) odohral 19 minút a 34 sekúnd, zaknihoval mínusku a strelecký pokus/

Pittsburgh - Nashville 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Góly: 8. Crosby (Bunting, Rust), 14. E. Karlsson (Crosby, M. Pettersson), 29. R. Smith (Eller, Letang), 43. Bemström (E. Karlsson, M. Pettersson) – 28. Nyquist (O'Reilly, F. Forsberg), 38. F. Forsberg (McDonagh)

Brankári: Nedeljkovic 28/30 - Saros 34/38

Tampa Bay - Buffalo 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 23. Stamkos (Kučerov), 50. Černák (Paul) – 2. Cozens (Quinn, Byram), 26. Cozens (Greenway), 37. Greenway (Girgensons, Jost), 50. Benson (Quinn, Cozens)

Brankári: Vasilevskij 30/34 - Comrie 31/33

/Erik Černák (Tampa Bay) odohral 19 minút a 4 sekundy, strelil gól, mal dve strely, rozdal tri bodyčeky a pridal blok/

Washington - Boston 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 12. Carlson (D. Strome, Wilson), 60. Dowd

Brankári: Lindgren 16/16 - Swayman 23/24

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 25 minút a 59 sekúnd, pripísal si dve plusky, šesť bodyčekov, strelu na bránku a blok/

NY Rangers - Ottawa 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 6. Roslovic (Kreider), 29. Fox (Kreider, Zibanejad), 45. Panarin (R. Lindgren, Fox), 53. Lafrenière (E. Gustafsson, Panarin)

Brankári: Šesťorkin 26/26 - Korpisalo 30/34

Edmonton - San Jose 9:2 (4:0, 5:1, 0:1)

Góly: 1. McDavid (Nurse), 5. Henrique (Kulak), 11. Foegele (Draisaitl), 20. Holloway (Henrique, Nurse), 25. Foegele (Nugent-Hopkins), 31. Perry (Bouchard, Holloway), 34. Ceci (Henrique, Hyman), 34. Bouchard (Perry, Holloway), 36. Hyman (McDavid, Nurse) – 22. Guščin (Bordeleau), 56. Zetterlund (Eklund, Granlund)

Brankári: Skinner 19/21 - Cooley 14/22, Romanov 15/16

Los Angeles - Minnesota 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 55. Lizotte (Fiala, Talbot) – 15. Boldy (Rossi, Faber), 40. Hartman (Kaprizov, Eriksson Ek), 49. Kaprizov (Rossi, Middleton)

Brankári: Talbot 26/29 - Gustavsson 23/24