Jakub Gašparovič.
Jakub Gašparovič. (Autor: instagram J. Gašparoviča)
Sportnet|29. apr 2024 o 10:46

Jakub Gašparovič zvíťazil na pretekoch FIA Karting Academy Trophy.

BRATISLAVA. V nedeľu na motokárovom okruhu vo francúzskom Val d’Argenton hrala na počesť víťaza slovenská hymna. Víťazstvo tu v pretekoch FIA Karting Academy Trophy vybojoval len 13-ročný slovenský reprezentant Jakub Gašparovič.

Je to seriál najvyššej kategórie medzi motokárami pod hlavičkou Medzinárodnej motoristickej federácie (FIA). Na pretekoch štartovalo 51 pretekárov.

Gašparovič sa na pretekoch musel dostať cez súperov a celkovo sa posunul o jedenásť miest.

Na vedúcu priečku sa dostal až samom v závere. Tesne pred cieľovou čiarou.

Je to jeho prvé víťazstvo pretekoch takejto kategórie. Je to najväčší úspech slovenského pretekára v tomto seriáli.

V celkovom poradí série je Gašparovič so ziskom 55 bodov na čele spoločne so Švajčiarom Danom Allemannom.

Svoju pozíciu môže v ďalších pretekoch potvrdiť, keďže nasledujúci diel seriálu FIA Karting Academy Trophy sa uskutoční na Slovakia Ringu v Orechovej Potôni (20. – 23. júna).

Gašparovič jazdí na motokárach od šiestich rokov. Je trojnásobným majstrom Slovenska, trikrát pretekal na majstrovstvách sveta a stal sa aj vicemajstrom strednej a východnej Európy pre rok 2022. Tieto úspechy dosiahol ešte v nižšej kategórii.

Vlani sa skončil v seriáli majstrovstiev Slovenska na 3. priečke a zúčastnil sa aj najväčšieho kartingového podujatia na svete, SuperKarts USA SuperNationals v Las Vegas.

Aktuálne jazdí v tíme LSR Racing. Jeho vzorom je sedemnásobný majster sveta vo formule 1 Lewis Hamilton.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Slovenský pretekár vybojoval vo Francúzsku historický úspech. Zvíťazil v prestížnom seriáli FIA