Ján Hanuš.
Ján Hanuš. (Autor: facebook - JH)
Ivan Mriška|29. apr 2024 o 11:15

Jablonec remizoval s Mladou Boleslavou 1:1.

JABLONEC. Bežal nadstavený čas. Všetko napovedalo tomu, že Jablonec po výhre 1:0 získa s Mladou Boleslavou dôležité tri body v boji o záchranu.

Prišla však obrovská chyba brankára Jablonca Jána Hanuša. Ten si ľahkú malú domov zle prebral a legionár Abdalláh Júsuf Hilál upravil na konečných 1:1.

„Šialený skrat Hanuša, ktorý zahodil výhru svojho mužstva,“ píše český sport.cz

Stratu dvoch bodov ťažko znášal tréner Jablonca, ktorý hovoril o tom, že podobné situácie sa nemôžu stávať.

„Ešte teraz nemôžem uveriť tomu, čo sa stalo v deväťdesiatej minúte. Toto nie je o teréne, stačilo do toho kopnúť, nič iné,“ pre klubový web FK Jablonec krútil hlavou Radoslav Látal.

Podľa hlavného lodivoda, Jablonec zrážajú chyby k zemi počas celej sezóny.

„Ako už po niekoľkokrát sme stratili zápas. Mali sme na Boleslav niečo nachystané a deväťdesiat minút sme to plnili.

Dali sme vedúci gól a v defenzíve sme pracovali veľmi dobre. Chlapcom toho nemôžem veľa vytknúť.

Tak kvalitné mužstvo ako Boleslav sme do ničoho nepustili. Bohužiaľ, stalo sa to, čo sa stalo,“ dodal.

Hosťujúci tréner bol z výkonu svojho mužstva sklamaný. Nepotešila ho ani chyba súperovho brankára a zisk bodu.

„Celkovo to bolo veľmi slabé stretnutie, vysoko ovplyvnené stavom hracej plochy, ktorá mala ťažko niečo spoločné s ligovou úrovňou. Na tomto sa nedá hrať futbal,“ uviedol David Holoubek.

Chyba Jána Hanuša nie je v českej Fortuna lige ojedinelá. Nedávno dostal gól zo súperovej polovice aj slovenský gólman Dominik Holec.

Tabuľka českej Fortuna ligy

Domov»Futbal»Česko»VIDEO: Fatálny skrat brankára. Nemôžem tomu uveriť, krútil hlavou tréner