Fotogaléria (21)
Slovenskí hokejisti oslavujú titul v Třinci. (Autor: Instagram / Viliam Čacho)
Sportnet|29. apr 2024 o 12:15

V tíme pôsobí sedem Slovákov, Hudáček sa stal najproduktívnejším hráčom play-off.

TŘINEC. Hokejisti Třinca získali piaty titul v rade v českej najvyššej súťaži a celkovo šiesty v ich histórii.

Vo finále zdolali HC Dynamo Pardubice 4:3 na zápasy, pričom posledný duel muselo rozhodnúť až druhé predĺženie.

Fotogaléria z osláv titulu Třinca v českej hokejovej extralige

O víťazný gól sa postaral David Cienciala, ktorému prihrával slovenský hokejista Marko Daňo. Nie je však jediným Slovákom, ktorý sa z titulu tešil.

V majstrovskom tíme ich pôsobí až sedem. Do takmer celej finálovej série nezasiahol Martin Marinčín, ktorý sa zranil hneď v prvom zápase.

Slováci v Třinci neboli vôbec len do počtu. Najproduktívnejším hráčom play-off sa stal Libor Hudáček, ktorá strelil šesť gólov a na desať asistoval. O päť bodov menej mal Daňo.

Ďalším hrdinom vo farbách Třinca je aj Miloš Roman, ktorý rozhodol napínavú sériu v semifinále proti Sparte Praha a gólov na 3:2 v predĺžení siedmeho zápasu poslal Třinec do boja o titul.

Miloš Roman spolu aj s Viliamom Čachom, ďalším Slovákom vo farbách majstra, poslali Třinec v siedmom štvrťfinále do semifinálovej bitky, keď streleili jediné góly svojho tímu.

Darilo sa aj Patrikovi Hrehorčákovi, ktorý tvoril v šiestom finále prvý útok s Čachom a siedmym Slovákom v tíme Vladimírom Draveckých.

Hrehorčák v tomto zápase strelil dva góly a pomohol Třincu k vybojovaniu si siedmeho zápasu.

Po ňom nastali veľké oslavy, hráči boli plný emócii. Čas trávili so svojimi spoluhráčmi, ale aj s manželkami či priateľkami.