Z jasného zápasu sa stala dráma. Slovensko spoznalo súpera v súboji o bronz

Momentka zo zápasu Švédsko - Kanada na MS v hokeji U18
Momentka zo zápasu Švédsko - Kanada na MS v hokeji U18 (Autor: IIHF/Facebook)
TASR|4. máj 2024 o 19:52

O zlato zabojujú Kanaďania a Američania.

MS hráčov do 18 rokov 2024 - semifinále

Kanada - Švédsko 5:4 (4:0, 1:2, 0:2)

Góly: 3. Greentree, 8. McKenna, 9. Iginla, 19. Ritchie, 28. Mews - 24. a 29. Nordlund, 48. Eklund, 55. Orrsten

ESPOO. Slovenskí hokejisti budú hrať na MS do 18 rokov vo Fínsku o bronz proti Švédsku. Rozhodla o tom ich semifinálová prehra s Kanadou 4:5.

"Javorové listy" sa v nedeľňajšom boji o zlato stretnú v zámorskom derby s USA. Švédi si zahrajú v rovnaký deň od 13.00 h o bronz proti Slovákom, ktorí podľahli Američanom 2:7.

Kanaďania mali výborný vstup do stretnutia a po úvodnej tretine viedli nad Švédmi už 4:0.

"Tri korunky" však nezložili zbrane, dvakrát skórovali v prostrednej časti hry a duel zdramatizovali ďalšími dvoma presnými zásahmi v treťom dejstve.

Vyrovnať však už nedokázali a v nedeľu ich čaká súboj o bronz proti Slovákom.

Mladí Slováci postúpili medzi elitné kvarteto na svetovom šampionáte osemnásťročných druhýkrát za sebou.

Vlani na šampionáte vo Švajčiarsku obsadili štvrté miesto, keď prehrali s Kanaďanmi v súboji o 3. miesto 3:4 po predĺžení.

Ich maximom na MS "18" je striebro z roku 2003 v Jaroslavli, v zbierke majú aj bronz z MS 1999 v nemeckých mestách Füssen a Kaufbeuren.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Z jasného zápasu sa stala dráma. Slovensko spoznalo súpera v súboji o bronz