Fotogaléria (21)
Futbalisti Ružomberka oslavujú triumf vo finále Slovnaft Cupu nad Spartakom Trnava (Autor: SITA)
TASR|1. máj 2024 o 16:57

MFK Ružomberok triumfoval vo finále Slovenského pohára prvýkrát od roku 2006.

Slovnaft Cup - finále

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 1:0 (1:0)

Gól: 45.+2 Tučný. Rozhodovali: Kružliak - Ferenc, Vitko, ŽK: Zsigmund - Koštrna, Paur, Mikovič

Diváci: 8764

Ružomberok: Frühwald – Gabriel, Malý, Mojžiš (67. Maslo) - Luterán (79. Jackuliak), Kochan, Zsigmund (75. Múdry), Selecký - Hladík (75. Gerec), Chrien, Tučný (67. Domonkos)

Trnava: Takáč - Šulek (60. Paur), Koštrna, Kóša, Mikovič - Zelkovič (75. Bukata, 89. Poznar) - Daniel, Ofori, Procházka (75. Štefánik), Azango - Ďuriš

Súpisky a podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>

KOŠICE. Futbalisti MFK Ružomberok sa stali víťazmi Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2023/2024.

V stredajšom finálovom zápase v Košickej futbalovej aréne zdolali FC Spartak Trnava 1:0 gólom Adama Tučného z nadstaveného času prvého polčasu.

Pre Ružomberok je to po triumfe v roku 2006 historicky druhé prvenstvo v Slovenskom pohári, na pomyselnom tróne vystriedal práve Trnavu, ktorá zvíťazila v uplynulých dvoch ročníkoch.

Ružomberok získal vďaka triumfu v SP aj miestenku v predkole Európskej ligy.

Fotogaléria zo zápasu MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava (Slovnaft Cup, finále)

Priebeh zápasu

I. polčas:

Hráči Trnavy sa už po úvodnom výkope pustili do ofenzívy a po 15 sekundách sa do sľubnej šance dostal Daniel, brankár Frühwald vyrazil loptu na roh.

Krátko na to nasledovala hlavička Kóšu, ktorý tesne minul pravú žrď. Trnavčania sa naďalej snažili diktovať hru a ich snaha v 22. minúte vyústila do strely Oforiho, s ktorou nemal Frühwald problém.

Ružomberčania postupne vyrovnali hru, hrozili najmä z brejkov. S blížiacim sa záverom prvého polčasu pribudlo nervozity na oboch stranách.

V nadstavenom čase si Šulek nerozumel s brankárom Takáčom, ktorý sa v snahe spracovať nečakanú prihrávku pošmykol, k lopte sa dostal nedôsledne pokrytý Tučný a zblízka otvoril skóre - 1:0.

II. polčas:

Hráči Spartaka sa od úvodu druhého polčasu snažili o vyrovnanie. V 52. minúte sa dožadovali pokutového kopu po údajnej ruke v šestnástke Ružomberka, no VAR nepotvrdil porušenie pravidiel.

Krátko na to sa k strele dostal Ofori, Frühwald ju vyrazil na roh. V následných ofenzívnych snahách Spartaka sa k strelám dostal Procházka, no neuspel.

Vyrovnať sa už nepodarilo ani Štefánikovi, ktorý v závere riadneho hracieho času hlavičkoval tesne nad bránu.

Víťazi Slovenského pohára od roku 1993

10 - Slovan Bratislava (2021, 2020, 2018, 2017, 2013, 2011, 2010, 1999, 1997, 1994)

4 - Spartak Trnava (2023, 2022, 2019, 1998)

3 - Inter Bratislava (2001, 2000, 1995)

2 - Artmedia Petržalka (2008, 2004), MFK Košice (2014, 2009), AS Trenčín (2016, 2015), MFK Ružomberok (2006, 2024)

1 - MŠK Žilina (2012), FC ViOn Zlaté Moravce (2007), Dukla Banská Bystrica (2005), Matador Púchov (2003), VTJ Koba Senec (2002), 1. FC Košice (1993)

Pohárová súťaž Slovnaft Cup bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.

Domov»Futbal»Slovensko»Rekord Trnavy zmarila školácka chyba. Ružomberok ovládol pohár po takmer 20 rokoch