Radosť hráčov Bostonu Bruins.
Radosť hráčov Bostonu Bruins. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|27. feb 2024 o 07:00

Logan Stankoven pozbieral prvé body v NHL.

NEW YORK. Hokejisti Seattlu Kraken zvíťazili na domácom ľade nad Bostonom Bruins 4:3 po samostatných nájazdoch.

Tomáš Tatar v tomto zápase odohral 10 minút a 42 sekúnd. Tréneri mu dali dôveru v samostatných nájazdoch v druhej sérii, no brankára Ullmarka neprekonal. Jediným úspešným exekútorom bol jeho spoluhráč Kailer Yamamoto.

Hviezdou stretnutia sa stal David Pastrňák. Český útočník doviedol Bruins k bodu tromi gólmi.

Prvý z nich bol jeho 700. bodom v NHL. Túto métu dosiahol ako 12. český hráč v dejinách NHL a medzi stále aktívnymi je už ako 27-ročný úplne najproduktívnejší.

+14

Hokejisti Edmontonu Oilers zdolali Los Angeles Kings 4:2. Dve asistencie zaznamenal Connor McDavid, ktorý sa cez hranicu 90 bodov dostal po 8. krát za sebou. Viackrát to zvládli iba Wayne Gretzky a Mike Bossy.

Prvé dva body v NHL zaznamenal štvrtinový Slovák Logan Stankoven. Skóroval a asistoval pri prehre Dallasu proti NY Islanders 2:3 po predĺžení. Podarilo sa mu to presne v deň 21. narodenín.

Washington na domácom ľade porazil Ottawu 6:3. Jedným zo strelcov bol obranca John Carlson, ktorý sa 145. gólom v drese Washingtonu posunul na druhú priečku v tejto štatistike medzi obrancami a stačia mu ďalšie štyri presné zásahy, aby sa vyrovnal lídrovi Kevinovi Hatcherovi.

NHL - základná časť - 27. február:

Washington - Ottawa 6:3 (4:2, 2:1, 0:0)

Góly: 7. Protas (Mantha, McMichael), 9. Carlson (D. Strome), 19. Pacioretty (Sgarbossa, McMichael), 19. Malenstyn (Protas, Aube-Kubel), 22. Lapierre (Malenstyn, Bear), 31. Lapierre (Mantha, Bear) – 11. Batherson, 13. Pinto (Hamonic, B. Tkachuk), 22. B. Tkachuk (Tarasenko, Pinto)

Brankári: Kuemper 18/21 - Forsberg 6/10, Korpisalo 8/10

Dallas - NY Islanders 2:3pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 28. Duchene (Harley, Stankoven), 39. Stankoven (W. Johnston) – 16. Pulock (Holmström, Cizikas), 36. MacLean (Engvall, Pulock), 63. Horvat (Barzal, Reilly)

Brankári: Wedgewood 25/28 - Sorokin 30/32

Edmonton - Los Angeles 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 20. Hyman (McDavid), 36. Draisaitl (Bouchard, Nugent-Hopkins), 42. Bouchard (Draisaitl, McDavid), 57. Nugent-Hopkins (C. Brown, Janmark) – 7. Moore (Byfield, Englund), 28. Laferriere (Kopitar, M. Roy)

Brankári: Skinner 38/40 - Rittich 27/31

Seattle - Boston 4:3sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 25. Eberle, 46. Dunn (Burakovsky, Gourde), 55. Bjorkstrand (Dunn, Wennberg), rozh. náj. Yamamoto – 6. Pastrňák (Shattenkirk, J. Boqvist), 38. Pastrňák (Zacha), 58. Pastrňák (Marchand)

Brankári: Grubauer 29/32 - Ullmark 24/27

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 10 minút a 42 sekúnd, zaznamenal strelu na bránku/

Tabuľky NHL

Východná konferencia:

Západná konferencia:

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»NHL»Pastrňák zaznamenal 700. bod v NHL. Z výhry sa tešil Tatar, v nájazdoch neskóroval