Tomáš Tatar.
Tomáš Tatar. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|9. mar 2024 o 06:59

V drese Dallasu skórovala nová posila.

NEW YORK. Hokejisti Seattlu Kraken nastúpili krátko po uzávierke prestupov na domácom ľade proti Winnipegu. Zápas sa skončil ich prehrou 0:3.

Slovák Tomáš Tatar odohral 16 minút a 35 sekúnd, pripísal si mínusku a bodyček. Už v prvej tretine však bol blízko ku gólu, keď trafil tyčku.

"Liga je veľmi vyrovnaná a toto bol jeden zo zápasov, ktorý to ukázal. Musíme sa teraz sústrediť na ďalší," povedal po neúspešnom stretnutí s tým, že stále verí tomuto mužstvu, no musia si úprimne zhodnotiť dnešný výkon.

Podobne to zhodnotil kouč Dave Hakstol. Podľa toho Seattle "nenašiel iskru".

Favorizovaní Jets si tak so súperom poradili jednoznačným výsledkom. Všetky góly padli až v tretej tretine. V 48. minúte skóroval Scheifele, o štyri minúty neskôr Lowry a stav spečatil 50 sekúnd pred koncom Ehlers.

+14

Arizona Coyotes v posledných týždňoch nemávali dobré výsledky. Povzbudiť ich môže výhra nad Detroitom 4:0.

Pri tej zachytal brankár Connor Ingram, ktorý si s 28 zákrokmi pripísal už šieste čisté konto v sezóne. Viac mali v celej histórii klubu len traja brankári.

Nathan MacKinnon bodoval aj v 32. domácom zápase sezóny, keď asistoval na obidva presné zásahy pri výhre Colorada 2:1 po predĺžení nad Minnesotou. Jeho séria je už druhá najdlhšia, aby bol rekordérom, musí sa dostať na číslo 40, teda prvenstvo Waynea Gretzkého.

Okrem toho si utvoril osobné maximum v počte asistencií v jednej sezóne, má ich už 70. Rekord Avalanche drží Peter Šťastný, ktorý v ročníku 1981/82 prihral na 93 gólov a cez hranicu 70 asistencií sa dostal dokopy štyrikrát.

Anaheim bez Pavla Regendu nestačil na Dallas a prehral 2:6. V drese víťazného mužstva skóroval Chris Tanev, ktorý sem len nedávno prestúpil z Calgary.

NHL - základná časť - 9. marec:

Arizona - Detroit 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 3. McBain (O'Brien, Carcone), 9. Kerfoot (Välimäki, Bjugstad), 18. L. Cooley (Maccelli, Moser), 29. Bjugstad (Schmaltz)

Brankári: Ingram 28/28 - Lyon 20/24

Colorado - Minnesota 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 1. Lehkonen (MacKinnon), 63. Ničuškin (Rantanen, MacKinnon) – 31. Faber (Kaprizov, Eriksson Ek)

Brankári: Georgijev 29/30 - Gustavsson 38/40

Anaheim - Dallas 2:6 (0:3, 1:2, 1:1)

Góly: 27. R. Strome (Vatrano, Mintjukov), 45. Killorn (R. Strome, Fowler) – 2. C. Tanev (Hintz, Lindell), 18. Hintz (Heiskanen, Benn), 19. Faksa (Steel, Pavelski), 26. Benn (Heiskanen, J. Robertson), 35. Marchment (J. Robertson), 48. Pavelski (Hintz, Duchene)

Brankári: Gibson 30/36 - Oettinger 25/27

Seattle - Winnipeg 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Brankári: Daccord 29/31 - Brossoit 17/17

/Tomáš Tatar (Seattle) odohral 16 minút a 35 sekúnd, pripísal si mínusku a bodyček/