Róbert Mak.
Róbert Mak. (Autor: Sydney FC/ twitter)
Sportnet|4. máj 2024 o 14:37

Slovenský reprezentant pomohol svojmu tímu k postupu do semifinále.

SYDNEY. Slovenský reprezentant Róbert Mak strelil dva góly v sobotňajšom štvrťfinálovom zápase austrálskej A-League, v ktorom jeho FC Sydney triumfovalo nad Macarthur FC jednoznačne 4:0.

Mak sa dokázal presadil už v 8. minúte zápasu, keď po rýchlom protiútoku nedal obrane súpera žiadnu šancu. Ako sa neskôr ukázalo, tento gól bol aj víťazný.

V druhom polčase slovenský útočník najskôr prihrával na tretí gól Jaidenovi Kucharskemu, ktorý zvýšil náskok Sydney už na 3:0.

Mak dal aj gólovú bodku zápasu, keď uzavrel skóre stretnutia na konečných 4:0.

Pre slovenského útočníka to bol druhý dvojgólový zápas v krátkom čase. V 26. kole základnej časti pomohol svojmu tímu deklasovať Perth Glory 7:1.

Sydney spozná semifinálového súpera po nedeľňajšom stretnutí medzi Melbourne Victory a Melbourne City.

Domov»Futbal»Ďalšie súťaže»VIDEO: Mak opäť gólovo úradoval. K dvom zásahom pridal aj asistenciu